MÁ JÍ MOTOROVOU

1991

Má jí motorovou je studiové album české rockové kapely KABÁT. Bylo vydáno v roce 1991 a je na něm 13 písniček. Velkou zásluhu má Petr Janda, který umožnil titulní píseň zveřejnit na hudebním projektu Ultrametal. Obal alba tvoří fotografie, na které je kapela před vepřínem. Unikátní “jezeďáckou” image komentuje Milan Špalek slovy: “Byli jsme kluci z Teplic, chodili jsme do hospod v okolních vesnicích, tak jsme měli blíž k traktorům než k mercedesům”. KABAT byl také mimo jiné nominován v kategorii objev roku na cenách Anděl, kde uspěl. Celkem se tohoto alba prodalo 69 000 kusů.

Děvky ty to znaj je studiové album hudební kapely KABÁT. Bylo vydáno v roce 1993. Obal alba namaloval český ilustrátor Petr Urban. KABÁT mu za to věnoval píseň “Pivrnec“, jehož Urban vymyslel. Produkce se ujal Tomáš Vráb.

DĚVKY TY TO ZNAJ

1993

COLORADO

1994

Colorado je studiové album české rockové kapely KABÁT. Album vyšlo v září 1994 u vydavatelství Monitor-EMI.

Země plná trpaslíků je studiové album české hudební kapely KABÁT. Nahráváno bylo v od srpna do října roku 1995 ve studiu Hacienda. Ve stejném roce bylo i vydáno. Kromě kapely KABÁT se na albu podíleli i další hosté, například Martin Slezák, Miloš Slezák, Jan Relich. Album se původně mělo jmenovat Sněhurka je negr, to však neprošlo cenzurou. Album produkoval Miloš “Dodo” Doležal.

ZEMÉ PLNÁ TRPASLÍKŮ

1995

ČERT NA KOZE JEL

1997

Čert na koze jel je název studiové album kapely KABÁT. Bylo vydáno roku 1997 a je na něm 17 skladeb. Jedná se o album ze kterého kapela málokdy či skoro vůbec nezahraje ani jednu píseň. Kvůli přebalu desky a také skladby “Satan Klaus” se vedly spekulace, že čert na přebalu desky je podobný tehdejšímu předsedovi vlády Václavu Klausovi. Milan Špalek později uvedl, že je jen podobný ale nešlo o žádný výsměch.

MegaHu je studiové album české hudební kapely KABÁT. Bylo vydáno roku 1999. Na přebalu je vyfocený bezdomovec zvaný “Megahu” který močí na zeď. V titulní písni je v textu slyšet jeho životopis. Nejznámější a nejhranější skladbou z tohoto alba je “Šaman“.

MEGAHU

1999

GO SATANE GO

2000

Go satane go je studiové album české hudební kapely KABÁT. Bylo vydáno roku 2000. Tento slogan (který sloužil jako reklama na toto album) byl vyvěšován na billboardech ale na oficiální stížnost občanů Prahy 5 měl být odstraněn, že je prý urážka všech kresťanů, židovských obcí a muslimů žíjící v ČR. Odstranění bylo zamítnuto, protože se jedná jen o parodii “Go ježíšku go“.

Dole v dole je studiové album české hudební kapely KABÁT. Bylo nahráváno od května do října 2003 ve studiu SONO a Nouzov. Vyšlo 14. října 2003. Autorem obalu je Martin Mišík.

DOLE V DOLE

2003

CORRIDA

2006

Corrida je studiové album české rockové kapely KABÁT. Bylo nahráváno ve studiích SONO v květnulistopadu 2006. Vydáno bylo 08.12.2006. Desku kapela začala nahrávat v květnu 2006. Původním termínem vydání mělo být září ale opět kvůli vytíženosti textaře Milana Špalka se nahrávání prodloužilo až do listopadu. Z třiceti písní se vybralo 13 písní, které se poté dostaly na desku. V období nahrávání vznikla i skladba “Brousíme nože“, kterou Špalek nebyl schopen otextovat, s textem se objevila až na desce Do pekla / Do nebe v roce 2015. Album dostalo název podle titulní skladby, kterou kapela otvírala koncerty open-air turné v roce 2007. Obal alba vytvořil grafik Martin Zhouf. Na nahrávání desky kapela strávila s producentem Milanem Cimfem zhruba osmdesát natáčecích dní. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších alb fanoušků podle statistik se jedná o nejhranější album kapely na koncertech po roce 2000. Skladby jako “Burlaci“, “Úsměv pana Lloyda“, “Malá dáma” (se kterou kapela reprezentovala Českou republiku na soutěži Eurosong ve Finsku) “Buldozerem“, “Kdoví jestli” se řadí mezi nejúspěšnější hity kapely. Režisér F. A. Brabec natočil k písním “Burlaci” a “Malá dáma” videoklipy. Corrida získala ocenění Nejprodávanější deska roku (Deska roku 2006), Nejprodávanější deska roku (Ceny Anděl 2006). Za populární skladbu roku 2008Kdoví jestli” získal Ota Vaňa Cenu OSA.

Banditi di Praga je studiové album české rockové kapely KABÁT, které vyšlo 10. prosince 2010 u vydavatelství EMI. Hudební materiál kapela začala připravovat již v roce 2008, rok 2009 se nesl v oslavách dvacetiletého působení kapely ve stejné sestavě v podobě speciálního Po čertech velkýho koncertu. Nicméně i přes náročné přípravy tohoto historicky významného milníku, kapela měl dost času pro nahrávání. Po klasickém postupu výběru hudby přišly na řadu texty Milana Špalka, ten se stal také autorem názvu desky. Nahrávání ve studiích SONO se protáhlo až do listopadu 2010, kdy kapela tak usilovně pracovala, že českého slavíka musel za kapelu přebrat Vladimír Kočandrle ze společnosti EMI. Podle textaře Špalka se jednalo o jedno z jeho nejhektičtějších nahrávání. Poslední práce se s producentem Milanem Cimfem vyšly pro píseň „Projdu zdí“, tři dny poté se album vydalo do výroby. Ačkoliv se nejedná o hitově potenciální album, jsou na albu písně, které se staly populární a kapela je premiérově prezentovala na halovém turné: „Banditi di Praga“, „Lady Gag a Rin“, „Don Pedro von Poltergeist“, „Ebenový hole“ či „Kávu si osladil (pro Frantu)“. Písně „Peří, prach a broky“ a „Schody“ kapela věnovala filmu V peřině režiséra F. A. Brabce. Album se paradoxně i přes své vydání stalo nejprodávanějším albem v ČR, s 68 000 kusy prodaných nosičů se stalo čtyřplatinové. Zároveň album docílilo celkový prodej 1 000 000 kusů prodaných nosičů, načež kapela byla oceněna diamantovou deskou, jejíž kopii přebral jeden vylosovaný fanoušek na koncertu v pražské O2 aréně.

BANDITI DI PRAGA

2010

DO PEKLA / D0 NEBE

2015

Do pekla / Do nebe je studiové album české rockové kapely KABÁT, které vyšlo 22. května 2015 poprvé u vydavatelství Pink Panther Media. Hudební materiál kapela začala připravovat již v roce 2013, některé písně byly hotové v roce 2014 např. “Restaurace pana Kalvody” co byla zveřejněna ochutnavka písničky na FB stránce, roku 2014 se opět konal speciální výroční Po čertech velkej koncert II a právě na něm chtěla kapela zahrát nějakou novinku, ale nakonec opět kvůli neotextovaným písním k tomu nedošlo. Nakonec kapela zahrála jen průřez pětadvacetileté kariéry. Nahrávání probíhalo tradičně ve studiích SONO s dlouholetým producentem kapely Milanem Cimfem, ovšem kapela chtěla vyzkoušet jiného producenta Yardu Helešice, který dal nahrávce nový zvuk. Co se týče hudební stránky, tak např. kytarista Tomáš Krulich použil techniku „steel“ v písních “Western Boogie” nebo “Brousíme nože“, kontrabasista Rafan přispěl „rockabilly“ drnkáním v písní “Myslivecký ples“, na violoncello si v písni “Valkýra” zahrála Alice Kodýtková. V dubnu 2015 kapela představila singl “Brousíme nože“, kterou věnovala české hokejové reprezentaci, píseň kapela zahrála na zahajovacím ceremoniálu MS v hokeji 2015 konaného v Česku. V polovině dubna pak byla představena další píseň, tentokrát „Do pekla / Do nebe“.