JOSEF VOJTEK

Nejviditělnější člen kapely, velký showman a hlavní zpěvák kapely KABÁT. V roce 1983 přišel do kapely KABÁT. Během let se z této kapely stala jedna z nejúspěšnějších českých kapel devadesátých let a současnosti. V roce 2007 se dostal se kapelou KABÁT do Eurovize v Helsinkách, kde už se neumístili. Má mírně chraplavý hlas. Kromě KABÁTů se také věnuje muzikálům a poměrně často je k vidění v televizi. V oblibě má tetování, které se na jeho těle vyskytuje již v hojné míře. První tetování si Josef nechal udělat ke konci natáčení desky Země plná trpaslíků v Táboře. Pepe hrál v těchto muzikálech: Krysař (1. verzi Štěpán, 2. verze Krysař), Hamlet (Hamlet), Galileo (otec Inchofer), Tři mušketýři (Athose), Kleopatra (Marcus Antonius), Golem (Vojtěch) a Angelika (de Peyrac). V současné době účinkuje v muzikálech Dracula a Mona Lisa. Hostoval také na albech jiných interpretů, např. v létě 2001 nazpíval duet s Helenou Vondráčkovou, který byl nazván Potopa nebo jako poctu Richardu Kybicovi nazpíval legendární písničku Hráč, kterou lze nalézt na albu kapely TurboTo byl hráč, atd.. Na podzim roku 2002 zněl Pepův hlas v TV při reklamě na jednu nejmenovanou vodku. V roce 2002 Pepa vyhrál v anketě Český slavík cenu Skokan roku, když se umístil v kategorii zpěvák na 14. místě. V anketě Český Slavík se Pepe v kategorii Zpěvák umístil v jednotlivých letech.1A – 361631817318

MILAN ŠPALEK

Milan je zakládajícím členem kapely a málo kdo ví, že v základající formaci působil jako zpěvák a hrál na kytaru. Zpěváka působil do roku 1988, kdy přišel do kapely Josef. Je také občasným sólovým zpěvákem. Zpívá pomalé a klidné písničky: Ďábel a syn, Balada o špinavejch fuseklích, Ohroženej druh, Joy. Na první desce Má jí motorovou nazpíval písničku Sex, drogy, rock’n’roll. Jak je vidět, Milan často zapomíná. Další úlet byl, když kapela v prosinci 2007 letěla na dva koncerty do Londýna a Dublina a Milan zapomněl doma basu. Do jisté míry to bylo dobře, protože v Londýně ve slavné uličce Denmark Street si Milan koupil novou basu Fender Precision, která byla vyrobená k příležitosti 60. letého výročí firmy Fender a která, podle jeho slov hraje jako kráva. Velkým Milanovým koníčkem je bowling, který hraje závodně a také rybaření. Jezdí dokonce rybařit do Španělska. Největší úlovek vylovil Milan ve Španělsku, když společnými silami s manželkou vytáhli z vody 242 cm dlouhého sumce, který vážil 90 kg. V poslední době si Milan také oblíbil poker. O Milanovi je také zmínka v knize ARAKAIN20 let natvrdo. Zní takto v Pardubicích před námi hráli KABÁTi. Milan Špalek přišel, že mají zvukovku, otevřel futrál od basy a ztuhnul: “Ty vole, já cvičil!” Po celých Pardubicích pak sháněl baskytaru, protože si ji doma do futrálu zapomněl vrátit. U Špaleka to byla klasická záležitost, protože když začínala sezona, šel kupovat čistící prostředky aby dostal z kytary špínu a prach, který se na ní zatím uložil. Kromě textů pro KABÁT napsal 3 texty pro projekt Uruguay Cavallery (Uruguay Cavallery, Krutej nezájem, Studená). Pro kapelu Olympic Milan napsal texty na dvě desky – album Dávno (Tak to mi pěkně začíná) a album Brejle (7 statečných, To já si jen tak). V roce 1995 pomohl Milan coby producent a textař kapele AKU – AKU, při tvorbě jejich desky. Milan je také dvorní textař kapely; Málokdo u nás dovede napsat tak skvělé texty a málokdo si dokáže, tak dobře pohrát se slovy jako právě Milan. 10. prosince 2015 mu byla v Zámecké zahradě Teplice odhalena socha.

OTA VAŇA

Ota je pouze zkratka jeho vlastního jména Otakar, které zdědil po otci a otec po svém otci. Oťas se o zvuk stará především s Les Paulkou, ale taky třeba s dvanáctistrunkou (Na sever) a občas také s banjem (Rio Grande, Lady Lane, Raci v práci s.r.o., Joy). Ota ve studiu rád experimentuje se zvukem a některé písničky prokládá různými efekty. Efekty můžete slyšet například v písních Burlaci, Kdoví jestli, Kalamity Jane, Bahno. Používá tyto efekty: Wah, Dimebag Crybaby (maskáčová barva), Chorus E5, Bílej digital delay DD 20. Trsátka používá Ota od firmy George Dennis Sharp 1,3 a struny D’Addario ELX 140. Tyto nástroje mívá většinou zavěšené popruhem s tématikou právě koncertovaného turné. Jeho píseň “Kdoví jestli” obdržela v roce 2008 cenu “Populární skladba roku” (podle OSA). Ota je velkým fanouškem fotbalu. Koncem roku 1995 přišel s myšlenkou aby měla kapela a svůj fotbalový tým a tak posléze vznikl tým Kabátovic jedenáctka, který funguje dodnes.

RADEK HURČÍK

Hurvajs je charismatický bubeník s rozlehlou soupravou Sonorů. Hurvajs je velkým fanouškem piva a Formule 1, kterou sleduje dle jeho slov od té doby co to komouši začali pouštět do televize. Fandí Ferrari. Hurvajs je nejveselejší člen kapely. Často vymýšlí vtípky na ostatní členy kapely ale na druhou stranu je také nejčastějším terčem ostatních. Jeho oblíbený fórek je když je kapela na turné a jsou v hotelu, či restauraci a zeptá-li se někdo kde je WC a schválně posílá dotyčného na úplně jinou stranu. Jeden čas to měl tak vymakané, že si so sebou vozil cedulku WC, kterou lepil na dveře od kuchyně. Pak dotyčnému ukázal kde jsou toalety, který nic zlého netuše skončil v kuchyni. Hurvajs byl vynikajícím útočníkem Kabátovic 11 do doby, než začal mít problémy se zády. Poté se ze hřiště přesunul na pozici trenéra. Je také majitel fotbalového sranda týmu Bum bum tequila. Skvělým zážitkem je jeho zpěv na albu Živě. Zpívá písničku ”Zase jsem na mol”, kterou sám otextoval. Hurvajsův brácha Pavel žije v Německu, kde hraje ve kapele CRISES.

TOMÁŠ KRULICH

Možná jste dosud nevěděli, že Tomáš je mistr republiky ve fotbale, kde tehdy hrál za Teplice, v roce 1980 za žáky do zápasů nastupoval jako brankář. Ke konci 80. let hrál Tomáš v Motorbandu, ve kterém mimo jiné působil také Kamil Střihavka. V historii Motorbandu je Tomáš zapsán jako autor dvou písní na desce Made In Germany – King za velkou louží, Máš všechno All Right. V roce 1995 vydal Tomáš s partou muzikantů desku s názvem URUGUAY CAVALLERY. Schválně se vyhýbáme slovu sólová deska protože Tomáš nemá tenhle pojem rád. Záliba ve fotbale je samozřejmostí, fandí fotbalovému klubu FK Teplice, pravidelně navštěvuje domácí utkání. Hlavní kostrou zvuku KABÁTů jsou kytary a právě jednu z nich obsluhuje Tomáš Krulich. Vytváří dokonalou kulisu zpěvu Josefa Vojetka a navzájem se doplňuje s Gibsonkou Oty Váni. K tomu občas přihodí sólíčko a když se pak se svým instrumentem přehne přes okraj pódia nezbývá nic jiného než jen pařit a vychutnávat si ten nádherný pocit. Na turné 2011 Banditi di Praga si nechal na zakázku udělat kytaru typu Telecaster od firmy Fokus, na níž je ze zadní strany logo KABÁT a jeho obličej. Celé tělo je udělané jako riflovina.